Rześka woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda to zarzewie życia, lecz przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia oraz witalności człowieka. Skutkiem tego także każda woda, jaką wydobywa się z różnych źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to standardowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawienie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wyznaczone prawem wzorce i nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz usuwa rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która usuwa zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Czemu tak się dzieje? Powód jest normalny: przeróżne ujęcia wodne cechuje różnorodny poziom i rodzaj zanieczyszczeń, wobec tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *