Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednakowoż także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kusicielski region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki dla Firm Rzeszów. Niewątpliwie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym regionie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, apetyczną kuchnią oraz bardzo, niemniej jednak to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, czasami nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Niewątpliwie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niesłychanie pokrewne, wystarczy ich tylko dobrze używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz bez liku inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkilwow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *