The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiprzeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąporządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe,właśnie dlatego, iż gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejsłynnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra taprzenigdy tak faktycznie nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważnejest w następstwie tego to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na spożywanieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak oczywiściejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicienowych Simów, jeszcze raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleinteresującą oraz wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *