SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są wielbicielami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta legendarna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być programem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej kultowej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta nigdy tak w istocie nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak de facto może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważne jest w takim razie to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie innowacyjnych Simów, po raz kolejny przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezwykle atrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkie tworzone przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – sprawdź także SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *