Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto telefonował

Wszechobecny internet, jak wszystkie łupy technologii z których korzystamy ma własne walory jak oraz minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć co niemiara firm proponujących nam własne usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w istocie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy artykuł. Na szczęście wolno temu zaradzić i nie marnować cennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy jak uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w ogromnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto próbował się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest odpowiednia także dlatego, że coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. Nieraz bowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc zazwyczaj są w rzeczy samej drogie. Niekiedy oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Warto wobec tego posiadać się na baczności i uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to prędko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *