Jakim sposobem założyć prywatną działalność gospodarczą?

Obecna sytuacja ekonomiczna, nie jedynie Polski, ale i Europy, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tak nazywane wzięcie spraw w swoje dłonie i po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Często okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać mnóstwo większą stabilizację niż pracowanie dla kogoś, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, kiedy nawet kolosalne spółki upadają, tak w gruncie rzeczy o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Dlatego pewniej jest odpowiadać samemu za to, aby prywatna firma funkcjonowała i, nawet jeżeli nie daje dużych zysków, zapewniała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Ewidentnie żeby było to możliwe, potrzebne jest spełnienie pewnych formalności związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Na szczęście lokalny rząd dokłada aktualnie wielu starań, aby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie osobistej firmy. To naturalnie dzięki takiej postawie osób rządzących stworzonym przez nas krajem, większość połączonych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak nazwany profil zaufany, który przystaje potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, ażeby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej wysłać elektronicznie. Oczywiście uprzednio taki wniosek trzeba odpowiednio wypełnić. Tu wpisuje się wszelkie dane dotyczące przyszłej firmy, a przede wszystkim jej nazwę, adres siedziby oraz typ prowadzonej aktywności. Podczas wypełniania wniosku należy też zastanowić się nad słusznym doborem opodatkowania aktywności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *