W jaki sposób pozbyć się kłopotu z kłopotliwym dłużnikiem?

Zadłużenia powstają nie jedynie na skutek obowiązków kredytowych w bankach. Nieraz wierzycielami są też osoby prywatne, które udzielają pomocy pieniężnej z słusznym zabezpieczeniem. Jakim? Na ogół są to rozmaitego rodzaju weksle. To oczywiście na tych pismach warto się skoncentrować sprawdzając zagadnienie jakim jest coraz to popularniejszy w ostatnim czasie skup weksli. Na czym bazuje ta usługa? Kto ją zaświadcza i jakie są tego korzyści?

Skup weksli od osób fizycznych

Każda pełnoletnia figura, jaka nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych może emitować prywatne weksle. To naturalnie z ich użyciem możliwe jest:

•             opłacenie faktury vat;

•             zabezpieczenie pożyczki czy też umowy pożyczkowej;

•             zabezpieczenie dotacji unijnych bądź też państwowych;

•             udostępnić gwarancji.

Skup weksli własnych czy też od osób fizycznych jest znakomitą usługą dla wierzycieli, których dłużnicy używając jako środka płatniczego weksla nie wywiązują się z założonych zobowiązań. Wtenczas specjalne firmy odkupują takie zobowiązania od przedsiębiorców za mniejszą sumę stając się zarazem nowym wierzycielem dłużnika.

Są również weksle in blanco

Jest to dość charakterystyczny typ weksla, jaki definiowany jest mianem „gołego”. Firmy, w ogromnej ofercie których odszukać wolno skup weksli in blanco posiadają bardzo precyzyjne wymagania wobec ewentualnych konsumentów. Często na przykład nie godzą się na zakup weksla bez sporządzonej do niego deklaracji wekslowej.

Kto ma prawo skorzystać z usługi skupu weksli?

•             wierzyciele posiadający weksle, których termin płatności upłynął;

•             wierzyciele wypowiadający umowę ubezpieczoną wekslem;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie wykupili weksla w całości;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie reagują na polubowne propozycje ugody;

•             wierzyciele po bezowocnym procesie windykacyjnym.

Zdaniem przedstawicieli firm skupujących weksle ich klientami najczęściej są przedsiębiorcy, którzy próbują odebrać środki z niezapłaconych faktur. To właśnie dzięki temu nie muszą mrozić pieniędzy oraz ponosić strat połączonych z czynnościami windykacyjnymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *