Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są w przemyśle już od dekad, w wielu sektorach są one w codziennym wykorzystaniu. Duże firmy zazwyczaj mają ich w nadmiarze, bowiem współcześnie większość hal produkcyjnych wymaga do funkcjonowania kompresorów. Jednak w chwili zakładania nowej firmy kupno na starcie nowego sprzętu może wiązać się z dość dużym kosztem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie majątku?

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej klasy nie potrzebujemy wcale ich nabywać, wystarczy wybrać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, operują oni nie jedynie nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście cena wynajmu pojedynczej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku a także funkcji maszyny. Producent podpisuje z nami umowę na czas ograniczony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej sumy opłat, w zamian za perspektywę używania kompresorów w swojej firmie. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą alternatywą jest kupno urządzenia z odzysku. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem kupna wadliwego towaru, jednak cena może być niezwykle interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która systematycznie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są dość kosztownymi maszynami. Debiutujący przedsiębiorca może zakupić je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: serwis atmos

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *